Mycie ręczne auta

Mycie pojazdu

mycie_reczne

We wstępnej fazie mycia spłukujemy cały pojazd przy użyciu wysokociśnieniowego agregatu. Na tym etapie ważne jest umiejętne dozowanie ciśnienia, aby wypłukać wszystkie zanieczyszczenia z niedostępnych miejsc. Następnie, przy zastosowaniu specjalistycznych gąbek, samochód myty jest wysokiej jakości szamponem, ze szczególnym uwzględnieniem progów, słupków drzwiowych czy wnęk bagażowych. W kolejnej fazie auto jest spłukiwane, a pozostałości wody w miejscach trudnodostępnych – wydmuchiwane. Konieczne jest dokładne wysuszenie samochodu przy pomocy irchy.

Woskowanie

woskowanie

Aby w pełni chronić lakier naszego samochodu karoserię należy poddać zabiegowi woskowania. Specjalna powłoka wosku nakładana jest na nadwozie po uprzednim jego umyciu. Wysokociśnieniowe urządzenie rozpyla równomiernie warstwę wosku, która następnie wcierana jest w powierzchnię karoserii. Oprócz doskonałego efektu estetycznego nasz samochód zyskuje w ten sposób ochronę mechaniczną lakieru. Wosk tworzy mikrowarstwę antykorozyjną, która ułatwia kolejne mycie i zmniejsza ryzyko powstawania rys na lakierze, poprawia spływanie wody deszczowej z karoserii oraz opóźnia proces ponownego zabrudzenia karoserii.

Sprzątanie

sprzatanie

Pierwszą czynnością, którą wykonujemy jest wytrzepanie/płukanie chodników lub gum podnóżków, a następnie dokładne odkurzanie wnętrza samochodu. Służą temu odkurzacze wysokiej mocy z końcówkami umożliwiającymi dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Kratki wentylacyjne czyszczone są odpowiednimi pędzlami, a jakość odkurzania sprawdzana jest lampą ultrafioletową. Dwustronne mycie szyb z uwzględnieniem kantów i prowadnic przy użyciu preparatów odtłuszczających i mikrofibry gwarantuje uzyskanie efektu lustrzanego. W kolejnym etapie pielęgnacji podlegają skóry i plastiki. W tym celu stosowane są mleczka i kosmetyki samochodowe najlepszej jakości. Podobnym zabiegom poddawane są również plastiki zewnętrzne – najbardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych, kurzu i brudu. Całość uzupełnia kosmetyka opon.

Pranie tapicerki

pranie_tapicerki

Zanim przystąpimy do prania tapicerki dokładnie odkurzamy wnętrze samochodu. Następnie, przy pomocy wysokiej jakości chemii, gąbek, szczoteczek i szmatek likwidujemy wszystkie widoczne zabrudzenia i plamy. Dopiero wtedy przystępujemy do właściwego prania obić przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych środków piorących (ciepła i sucha piana). Gdy zakończymy ten etap auto jest suszone i jeszcze raz odkurzane.